Bal odbędzie się 3 lutego 2018 r., w sobotę, w godzinach od 15.00 do 17.30 w sali teatralnej przy Parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Zapisy na bal zbiera Magdalena Lewaniak pod nr tel. 795 484 838. Prosimy o niezwłoczne zapisywanie pociech. Ostateczny termin zapisów upływa 26 stycznia. Składka na bal wynosi 2 zł.

Droga Wspólnoto!

W niedzielę Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2018r. będzie miał miejsce Opłatkowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Zapraszamy do parafii Św. Józefa w Kielcach. Oto ustalony plan tego wydarzenia:

14.00 - Modlitwa na rozpoczęcie

14.15 - Konferencja

14.45 - Namiot Spotkania

15.00 - Dzielenie się w małych grupach

15.40 - przygotowanie do Liturgii

16.00 - Eucharystia

17.07 - opłatek, życzenia, biesiada i kolędowanie...

Prosimy jak zwykle o przyniesienie potraw na wspólny stół - szczegóły u par rejonowych :)

Jeśli ktoś ma przynieść ciasto, to prosimy aby już było pokrojone!

Potrawy przynosimy do godz. 15 - aby odpowiedzialni zdążyli przygotować stoły przed Mszą Św.

 

Święta 2

 

Kochana Wspólnoto!

Życzymy  każdemu z Was trawnia przy Bogu - niezależnie od okoliczności i sytuacji w której się znajdziecie. Wiary, Wierności, Nadziei i Miłości oraz otwartych serc na łaski płynące od maleńkiego ale wszechmocnego Jezusa. Niech Niepokalana chroni Was od złego. Błogosławionych Świąt i Nowego Roku 2018 obfitującego w przeżycia rekolekcyjne!

    Życzą:

Moderator DK. ks. Andrzej Waligórski

para diecezjalna Beata i Jan Górliccy

 

 Przekazujemy również życzenia przesłane przez Moderatora Generalnego RŚŻ oraz Pary Krajowej DK

Życzenia ks.Marek

 

Życzenia BN 2017

 

betlejem17a

Zapraszamy na niesamowity koncert pieśni bożonarodzeniowych z całego świata pt. ”Betlejem w Kielcach”, który odbędzie się w Hali Legionów 20 stycznia 2018 roku. Bilety do nabycia w zakrystii. Zapraszamy do licznego udziału w wydarzeniu, w którym wystąpią min. Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Igor Herbut, Kasia Moś, Beata Bednarz i wielu innych wraz z Orkiestrą Kameralną AUKSO.

Informacje i bilety można zamawiać u Sławka pod nr Tel. 608478596

Biskup Kielecki Jan Piotrowski i Rafał Nowak - Dyrektor Wzgórza Zamkowego serdecznie zapraszają na film o życiu niezwykłego biskupa Czesława Kaczmarka. Film pokazuje dramat człowieka, którego władze PRL postanowiły zniszczyć i skazać na niepamięć. Niekończące się przesłuchiwania, brak kontaktu ze światem, fałszywe zeznania, doprowadziły do procesu, na którym biskupowi kieleckiemu postawiono absurdalne zarzuty: „kolaboracji z Niemcami, usiłowanie obalenia ustroju PRL i propagandę na rzecz waszyngtońsko-watykańskich mocodawców”. Biskup Czesław Kaczmarek stał się symbolem walki z komunizmem.
Zapraszamy wiernych 7 grudnia na godz. 17.00  do Wojewódzkiego Domu Kultury na specjalny pokaz filmu “Czesław Kaczmarek – Biskup niezłomny”. 
 
Film trwa 45 minut. Będzie poprzedzony krótkim słowem wstępnym. Wstęp wolny (bez biletów, bez wcześniejszej rezerwacji).
.

Drodzy oazowicze. W ostatnim czasie zmuszeni byliśmy odwołać Jesienną Oazę Modlitwy w naszym Domu Rekolekcyjnym w Dębnie (prawie 50 osób musiało zmienić swoje plany). Niestety piec centralnego ogrzewania odmówił posuszeństwa. Po konsultacji z fachowcami stwierdziliśmy ze smutkiem, że niestety już więcej nam nie posłuży. Diakonia Gospodarcza podjęła decyzję o zakupie i wymianie pieca na eko-groszek. Koszt zakupu pieca i wymiany to kwota 17000 zł (siedemnascie tysięcy złotych).

Zapraszamy do zapoznaia się:

Kliknij na >>>

1. List kręgu centralnego 2017/2018 – „Służę, więc jestem” (ks. F. Blachnicki)

 

2. ANKIETA DOTYCZĄCA „LISTU DK”  - /prośba o jej wypełnienie przez małżonków naszej wspólnoty/.

.