Nasze wspólnoty
Nasze diakonie
Nasze kręgi
Nasze / nasza
Rekolekcje nowe terminy
13.VIII – 18.VIII. 2021r. – ORAR II st. Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy „Betania” w Rabce Zdrój
odpowiedzialni: Wioletta i Grzegorz Molęda
tel.. 504-266-843
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
2.VII – 18.VII.2021r – OR I st. Ośrodek „TABOR” w Rzeszowie
odpowiedzialni: Asia i Zbyszek Bełtowscy oraz Agnieszka i Grzegorz Salwa
tel. 534-304-400, 606-387-607
6.VIII. – 22.VIII – OR II st. – Ośrodek Michalitek w Miejscu Piastowym
Pozdrawiamy serdecznie!
Dzień Wspólnoty - 10 stycznia
Kochani!
Już za tydzień - 10 stycznia, spotkamy się w parafii św. Józefa Kielcach na Dniu Wspólnoty! 🙏 😍
Plan tego dnia przedstawia się następująco:
15:00 - Modlitwa do Ducha Świętego i konferencja (Dolny kościół)
15:30 - Namiot Spotkania (Dolny kościół)
16:00 - Eucharystia pod przewodnictwem ks. Biskupa Ordynariusza (Górny kościół)
Konferencja i Eucharystia będą transmitowane na Facebooku.
Para diecezjalna Kasia i Tomek Radkowie
8 grudnia
Para diecezjalna
Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek
W tym trudnym czasie epidemii i zagrożeń, jakie się z nim wiążą, z wielką odpowiedzialnością i troską o zdrowie nas wszystkich, nie poddając się przeciwnościom, chcemy przystąpić do organizacji XIV już edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Piotra Klimczyka. Jest on jak zawsze jednym z 39 rozsianych po Europie rejonów eliminacyjnych, wyłaniającym finalistów do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd w Będzinie. W zmienionej formie z naturalnymi ograniczeniami, ale wciąż z tą samą radością pragniemy zaprosić Was wszystkich: naszych przyjaciół, wolontariuszy i uczestników poprzednich edycji do współpracy.
Niestety z powodu braku możliwości zapewnienia odpowiednich środków zabezpieczeń, zgodnie z Regulaminem Międzynarodowego Festiwalu, chcemy prosić Was o nadsyłanie do 30 listopada wyłącznie nagrań wideo. Ich format oraz sposób przesłania jest opisany w regulaminie festiwalu na naszej stronie swietokrzyskiekoledy.pl. Nagrania, podobnie jak przesłuchania na żywo w poprzednich edycjach, podlegać będą ocenie profesjonalnego Jury.
Gala Finałowa i wręczenie nagród zwycięzcom odbędą się już 2 stycznia 2021 r. godz. 14.00 w kościele pw. Świętego Maksymiliana Kolbe w Kielcach. Festiwal Patronatem objął ks. Biskup Jan Piotrowski
Paczuszka dla maluszka
Drodzy Członkowie Ruchu Światło-Życie!
Fundacja Małych Stópek to instytucja pro-life, której działania skupiają się
wokół szeroko pojętej obrony życia ludzkiego.
W ciągu ostatnich lat, w okresie Świąt Bożego Narodzenia, prowadzimy akcję, która swoje owoce zbiera także za pośrednictwem parafii. Dzięki uprzejmości wielu ludzi o dobrych sercach, udaje nam się wesprzeć lokalne Domy Samotnej Matki,
Domy Dziecka oraz Hospicja dla Dzieci w całej Polsce!
Tylko w zeszłym roku w akcji wzięło udział:
24 025 darczyńców,
136 parafii w Polsce,
194 szkół.
Zachęcamy do zorganizowania akcji „Paczuszka dla Maluszka” w swojej wspólnocie, na terenie parafii czy w miejscu pracy.
„Paczuszka dla Maluszka” to bożonarodzeniowa akcja Fundacji Małych Stópek, której celem jest zbiórka artykułów chemii kosmetycznej i przygotowanie bożonarodzeniowych prezentów dla dzieci. Potrzebne są artykuły higieniczne do pielęgnacji niemowląt, takie jak: pieluszki, żele, pudry, kremy, szampony i oliwki. Pomoc idąca za pośrednictwem akcji, obejmuje maluszki w trudnej sytuacji życiowej oraz mamy,
oczekujące narodzin swojego dzieciątka.
Jak przebiega „Paczuszka dla Maluszka” w parafii?
Koordynatorzy akcji na koszt Fundacji Małych Stópek dokonują zakupu choinki*, na której zawisną dostarczone przez fundację bombki**. Akcja rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 21 grudnia. Każdy, biorący papierową bombkę, przynosi w zamian przygotowaną paczuszkę. Takim sposobem 21 grudnia pod choinką, znajdą się prezenty dla potrzebujących dzieci. W trakcie trwania akcji, warto wywiesić także plakat „Paczuszki dla Maluszka” i zachęcać znajomych do wzięcia udziału w akcji.
Jak wygląda odbiór paczek?
Koordynator zobowiązuje się dostarczyć zebrane paczki do wskazanej przez fundację najbliższej placówki. Jeśli dowóz osobisty okazałby się niemożliwy, prosimy o zapakowanie darów i skontaktowanie się z biurem Fundacji Małych Stópek. Zorganizujemy kuriera (na koszt fundacji), który dostarczy paczki do wspomnianej placówki
Pragnąc jeszcze bardziej ułatwić koordynację akcją, zapraszamy Cię do
wypełnienia specjalnego formularza, znajdującego się na stronie www.paczuszkadlamaluszka.pl ,
do którego link przesyłamy poniżej
Dla zainteresowanych akcją uruchamiamy również specjalny numer telefonu
513 847 890
pod który można dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00 .
Zachęcamy również do kontaktu mailowego na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Akcja potrwa od 29 listopada do 21 grudnia.
„Paczuszka dla Maluszka” – dobrze jest pomagać!
ORAR I st w ferie
Sztafeta modlitewna

Dekret Penitencjarii Apostolskiej dotyczący możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych
DEKRET
W bieżącym roku, w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19,
odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad,
przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych.
Do niniejszej Penitencjarii Apostolskiej dotarło wiele próśb Świętych Pasterzy, aby w tym roku, z powodu epidemii COVID-19, zmieniono pobożne dzieła w celu uzyskania odpustów zupełnych dla dusz czyśćcowych, które można uzyskiwać zgodnie z normą „Wykazu odpustów” (nad. 29, § 1). Dlatego Penitencjaria Apostolska, na mocy specjalnego polecenia Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, chętnie ustanawia i określa, że w tym roku, aby uniknąć zgromadzeń, tam, gdzie są one zakazane:
a.- Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, dla pożytku wiernych może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
b- Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony nie tylko na niedzielę poprzedzającą lub następującą, albo na sam dzień Uroczystości Wszystkich Świętych, ale także na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
Aby ten dostęp do łaski Bożej, udzielanej władzą kluczy Kościoła, stawał się łatwiejszy ze względu na miłosierdzie duszpasterskie, niniejsza Penitencjaria gorąco prosi, aby wszyscy kapłani posiadający odpowiednie uprawnienia, oddali się z gorliwością i wielkodusznością celebracji Sakramentu Pokuty i udzielali Komunii Świętej chorym.
Niemniej, jeśli chodzi o warunki duchowe dla uzyskania odpustu zupełnego, nadal obowiązują wcześniej wydane wskazania zawarte w „Nocie odnośnie sakramentu pojednania w obecnej sytuacji pandemii”.
Wreszcie, ponieważ dusze czyścowe wspierane są wstawiennictwem wiernych, szczególnie zaś miłą Bogu ofiarą ołtarza (por. Sob. Tryd. Sesja XXV, Dekret o czyśćcu), gorąco zaleca się wszystkim kapłanom trzykrotne odprawianie Mszy św. w dniu Wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, zgodnie z Konstytucją Apostolską „Incruentum Altaris”, wydaną przez czcigodnej pamięci papieża Benedykta XV w dn. 10 sierpnia 1915 roku.
Niniejszy dekret jest ważny przez cały listopad. Bez względu na jakiekolwiek przeciwne zarządzenia.
W Rzymie, w siedzibie Penitencjarii Apostolskiej, 22 października 2020 roku, we wspomnienie św. Jana Pawła II.
Mauro Kard. Piacenza
Penitencjarz Większy
Ks. prał. Krzysztof Nykiel
Regens
List Kręgu Centralnego_październik2020
Krąg Centralny napisał:
W czasie, w którym doświadczamy wielu trudności, lęków i obaw, przekazujemy list kręgu centralnego. Prosimy, przekażcie – tak, by jak najszybciej dotarł do każdego małżeństwa w Waszej diecezji. Zadbajcie także o Waszych kapłanów. Wsłuchując się w głos wielu osób, także spośród Was, rozeznaliśmy, że jest potrzebne słowo do Wspólnoty, by umocnić na drodze formacji w tym szczególnym czasie.
List KC_październik2020.pdf
Spotkania kręgów
Drugi wtorek miesiąca
"Spotkania w drugie wtorki miesiąca nie będą się odbywać do odwołania."
RELACJA Z EUCHARYSTII NA ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACYJNEGO
W środę 16 września spotkaliśmy się w Katedrze, aby zawierzyć Panu nowy rok formacyjny. Ksiądz Moderator DK Marcin Gałczyński przypomniał nam krótko temat roku, którym jest: „Dojrzałość w Chrystusie”. Następnie rozpoczęliśmy Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Jana Piotrowskiego. Ksiądz Biskup podkreślił, jak bardzo cieszy się widząc nas tak licznie zgromadzonych w kieleckiej Katedrze, którą od 850 lat wypełnia modlitwa pokoleń rodziców, dziadków, nowożeńców, młodzieży i dzieci, zawierzających swoje życie Maryi i proszących o jej opiekę. Przypomniał, że przez chrzest wszyscy jesteśmy ewangelizatorami-misjonarzami powołanymi, by swoim życiem głosić Chrystusa i nieustannie się nawracać, pomagając też innym powrócić do Niego. A nawrócić się, jak napisał kard. Joseph Ratzinger, znaczy „nie żyć tak, jak wszyscy.” To patrzeć na swoje życie oczami Boga, nawet gdy jest to niewygodne, i pozwolić Bogu kierować życiem osobistym i społecznym. Nawróconym trzeba umożliwić wejście do wspólnoty, która pozwala zrozumieć sens chrześcijańskiego życia i daje poczucie bezpieczeństwa. Jedną z takich wspólnot jest właśnie Domowy Kościół. Czas pandemii wychłodził wiele serc, które podążają teraz wszędzie, tylko nie do kościoła. Ale w DK jest inaczej. My wciąż czujemy się w kościele bezpiecznie. Trzeba sobie jednak zadać pytanie: czy wiemy co się dzieje w naszym domu? Nie tylko tym rodzinnym, ale i społecznym, i w kościele? Kościół objawia rodzinie chrześcijańskiej jej prawdziwą tożsamość według zamysłu Boga. Trzeba poddać się Bożemu Słowu, bo z niego płynie moc, która chroni rodzinę. W dzisiejszych czasach na rodzinę czyha wiele niebezpieczeństw, ale to właśnie Słowo Boże jest lekarstwem. Pomaga patrzeć wokół i widzieć nie tylko zło, ale przede wszystkim dobro. Ksiądz Biskup nawiązał również do Ewangelii podkreślając przedstawione w niej paradoksy (Łk 7, 31-35). My, chrześcijanie, nigdy nie zadowolimy świata. Nieważne, co zrobimy, i tak będzie źle. Będziemy robić albo za dużo, albo za mało, będziemy się mieszać w politykę, ale będziemy zbyt bierni i milczący. Jaką więc melodię mamy grać, by przyprowadzić świat do Chrystusa? Odpowiedzią jest dom zbudowany na miłości z pierwszego czytania (1 Kor 12,31 – 13,13). Taki dom jest stały, nie jest kapryśny, jak dzieci. I naszym zadaniem jest właśnie budowanie takiego domu. Pan Jezus nas potrzebuje, by świat poznał go przez naszą miłość wierną i trwałą.
Nakarmieni Słowem i Ciałem Pana, powitaliśmy w szeregach naszej wspólnoty cztery małżeństwa z nowego kręgu z Masłowa, pilotowanego przez Joannę i Patryka Brambertów. Poznaliśmy też nowego Moderatora Ruchu Światło-Życie ks. Artura Płazińskiego, który zastąpił ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego. Posługę par rejonowych i moderatorów zakończyli również: rejon I – Joanna i Zbigniew Bełtowscy wraz z ks. Marcinem Gałczyńskim, rejon II – Agnieszka i Marek Matusiak wraz z ks. Szymonem Górskim, rejon V – Agnieszka i Grzegorz Salwa wraz z ks. Andrzejem Kaszyckim oraz rejon VI – Monika i Mariusz Dutkiewicz wraz z ks. Grzegorzem Stachurą. Posługę podjęły nowe pary rejonowe wraz z moderatorami: rejon I – Katarzyna i Jacek Ostrowscy wraz z ks. Kamilem Samiczakiem, rejon II – Monika i Karol Dorosz wraz z ks. Szymonem Górskim, rejon V – Elżbieta i Wojciech Jabłońscy wraz z ks. Andrzejem Kaszyckim oraz rejon VI – Joanna i Patryk Brambert wraz z ks. Adrianem Buczkowskim.
Wszystkim ustępującym moderatorom i parom rejonowym dziękujemy z serca za ich pracę i zaangażowanie. Dziękujemy również nowym posługującym za ich chęci i gotowość do podjęcia służby na rzecz wspólnoty. A naszymi życzeniami dla Was i dla nas wszystkich rozpoczynających nowy rok formacji niech będą słowa piosenki roku:
Ty wyzwalasz radość i usuwasz lęk,
Bym o Tobie świadczył życiem swym.
Na mojej drodze spotykam Twój krzyż,
Przez który uczysz mnie dla innych darem być.
Daj mi swego Ducha, napełnij mnie
Twoją łaską, Panie. Amen!
W Twej miłości, Chryste, dojrzewać chcę,
Tobie chwałę oddać i cześć.
Daj mi swego Ducha, napełnij mnie
Twoją łaską, Panie. Amen!
W Twej miłości, Chryste, dojrzewać chcę,
Tobie chwałę oddać i cześć.
Kronikarz ;)
Paulina Toporek
26 września 2020
26 września zapraszamy na Dzień Wspólnoty RŚŻ do parafii św. Antoniego Padewskiego w Kielcach (oś. Dąbrowa):
- 9:00 Zawiązanie Wspólnoty
- 9:30 Modlitwa
- 10:00 Godzina Świadectw
- 11:00 Konferencja
- 11:45 Namiot Spotkania
- 12:00 Przygotowanie do Eucharystii
- 12:15 Eucharystia
- 13:30 Agape
Róża dla kapłana
Po raz drugi pragniemy zaprosić Was do modlitwy różańcowej w intencji kapłanów posługujących w Ruchu naszej diecezji. Wiemy jak ważna jest modlitwa za Naszych Pasterzy, dlatego zachęcamy Was do włączenia się w to dzieło.
Będziemy się modlić dziesiątką różańca, od października do lipca na zasadach Róży Żywego Różańca. Jeżeli jesteś gotowy/gotowa do podjęcia modlitwy prosimy o wypełnienie formularza. Róża zawiązuje się, gdy zbierze się 20 osób. Wtedy każdy kto się zgłosił otrzyma na podany adres e-mail plan modlitwy.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy #dychadlaksiędza
ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACYJNEGO 2020/2021
Droga Wspólnoto!
Zapraszamy wszystkich na rozpoczęcie roku formacyjnego Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej!
Spotykamy się w dniu 16 września 2020 roku na Mszy Św. o godz. 18 w kieleckiej Bazylice Katedralnej. Eucharystii będzie przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Zapraszamy gorąco wszystkich księży Moderatorów! Zaproście księży posługujących w kręgach oraz moderatorów rejonowych!
Do zobaczenia!
Para diecezjalna wraz z moderatorem
Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec
Szukaj
Rok pracy
Temat pracy
w roku formacyjnym 2020/2021:
"Dojrzałość w Chrystusie"
Piosenka roku