FB IMG 1589439530230a

Drodzy małżonkowie tworzący Wspólnotę DK naszej diecezji.
Decyzją odpowiedzialnych tegoroczne rekolekcje wakacyjne nie mogą się odbyć.
Jest to trudna decyzja, ale w trosce i z miłości o siebie nawzajem nie mogła być inna. 
Pamiętajmy że w naszym Ruchu oprócz rekolekcji podstawowa formacja odbywa się w małżeństwie, rodzinie, w codzienności - musimy zadbać o kościoły domowe - nasze rodziny. Czas ostatnich tygodni był dla nas czasem pustyni, braku sakramentów, możliwości uczestniczenia w Eucharystii, spotkaniach wspólnoty. Pamiętajmy jednak że "moc w słabości się doskonali", " Albowiem w niemocy i słabości wyraża się wola Boża" pisał nasz drogi założyciel sługa Boży KS. Franciszek.
Prosimy Was byście nie rezygnowali ze spotkań kręgów i dostosowali ich formę do możliwości wszystkich małżeństw oraz sytuacji i obowiązujących przepisów. Pamiętając z drugiej strony by zachować ich przebieg w sposób zgodny z Zasadami oraz szanując czas. Spotkania powinny trwać nie dłużej niż 3h.
Zachęcamy by na czerwcowym kręgu rozważyć temat " Rekolekcji Domowych" - jest on dostępny w treści listu Centralnego.
Po spotkaniu z księdzem Biskupem Ordynariuszem pragniemy Wam przekazac, że otacza On nas modlitwą, a w dniu 27.06.2020 o g.6:30 w Katedrze zostanie odprawiona Eucharystia w intencji członków DK oraz w intencji "rekolekcji domowych".
Pamiętajmy, że wszyscy znajdujemy się w trudnej sytuacji, dlatego potrzeba nam szczególnego spojrzenia MIŁOŚCI na siebie nawzajem. Trwajmy jednomyślnie na modlitwie i wspierajmy się wzajemnie. By czas drogi przez pustynię, której doświadczaliśmy i doświadczamy był czasem łaski i wzrostu ki świętości naszych rodzin.
Pamiętajcie! Jesteśmy do Waszej dyspozycji i zapewniamy o modlitwie.
Kasia i Tomek wraz z ks. Moderatorem