jadwiga2aAnimatorzy: Katarzyna i Bartłomiej Latosińscy

Zastanawialiście się może kiedyś co robił Bóg ósmego dnia po stworzeniu świata? Otóż wyszedł na ulice Kielc i przywołał do siebie nas: Aldonę - fizyka, Jacka - bankowca, Magdę - matematyka, Radka - policjanta, Karola - inspektora, Magdę - "ochraniaczkę przyrody", Kasię - kadrowca, Bartka - frezera, Anię i Arka - pograniczników oraz nasze 6 owieczek: Bartka,
Piotrusia, Anię, Józia, Nadziejkę, Antosia. Dał nam doświadczonych Pilotów - Elę i Wojtka Jabłońskich [Skoro o nich mowa to czy możliwa jest kanonizacja za życia?;] oraz cierpliwego ks. Moderatora Kamila Banasika. Następnie posłał swoich "13 Apostołów" do domów, prac, przedszkoli i szkół, abyśmy świadczyli o nim. "Abyśmy w świecie świeckim byli, jak świeczki".

... I tak oto powstał 51 Krąg Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej. Błogosławił nam na nowej drodze 10.01.2016 roku ks. Biskup Jan Piotrowski. Patronują nam Zelia i Ludwik Martin - pierwsze małżeństwo wspólnie zaliczone w poczet świętych.

Idziemy naszą wspólną drogą do świętości w oparciu o powierzone nam zobowiązania, w wypełnianiu których wzajemnie się motywujemy, dopingujemy i wspieramy. Swoją wiarę umacnialiśmy na tegorocznej Oazie Rekolekcyjnej I° w Poroninie w zachwycających okolicznościach tatrzańskiej przyrody. Chrystusowi po trzykroć mówimy TAK! Nie lękamy się marzyć o niebie. Chcemy poprzez naszą postawę, czyny i wybory dawać świadectwo o Zmartwychwstałym.

P.S. Pan Bóg jest hojny. Wspaniałomyślnie obdarował nas nową Owieczką - Alicją oraz nowym Księdzem Moderatorem Krzysztofem Dziurzyńskim za co jesteśmy Mu ogromnie wdzięczni.
       Chwała Panu!

Jezu ufaMY Tobie!