Aga D 4           Droga Wspólnoto!

Rankiem 27 listopada po ciężkiej chorobie odeszła do ukochanego Ojca w niebie - Agnieszka Dziuba z kręgu przy parafii Chrystusa Króla w Kielcach.

Agnieszka Dziuba (z domu Ściana) – urodziła się 10.01.1983r. w Kielcach.

Żona, mama trójki dzieci: Zofia (6 l.), Franciszek (3,5l.), Stanisław (2l.). Jej wielką pasją był taniec. Jako dziecko uczęszczała do Zespołu Piosenki i Tańca ,,Kleks'' przy Szkole Podstawowej nr 32 w Kielcach, której również była uczennicą. W trakcie nauki w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, godziła swe obowiązki szkolne z wielogodzinnymi zajęciami, warsztatami i próbami do spektakli w Kieleckim Teatrze Tańca do którego zespołu należała. W latach licealnych i studenckich była silnie związana ze wspólnotą Taize we Francji. Będąc na studiach nie przestała rozwijać swojej pasji tanecznej. Zaczęła zarażać nią innych zakładając amatorski Teatr Tańca ,,Hic et nunc''' przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie gdzie studiowała farmację. W ramach tej działalności zrealizowała spektakle:

  • rok 2004 - "Miłość czy narkotyk" (świetny odbiór społeczny, spektakl wielokrotnie wznawiany na prośby publiczności) grany także w Opolu Lubelskim dla licealistów w ramach akcji antynarkotykowej;

  • Rok 2005 - "Klisze";

  • rok 2006 - "D.O.M." współorganizowany z chórem Gospel Rain z Lublina; W 2006 r. miał miejsce na Placu Litewskim w Lublinie koncert chwały na Boże Ciało (Muzyka na żywo: Gospel Rain, taniec: Hic et Nunc - fragmenty spektaklu ,,D.O.M.'') tam też Agnieszka dała świadectwo o śmierci brata Rogera z Taize.

  • Rok 2007 - "Cztery" - Muzyka na żywo: Przemek Mastej (didgeridoo) i Jarek Maksim (gitara elektryczna)

  • rok 2008 - "The Other Side"

Agnieszka należała do Duszpasterstwa Akademickiego "Łukasz" działającego przy Uniwersytecie Medycznym. W piątki organizowała i prowadziła czuwania przed Najświętszym Sakramentem w duchu Taize. Organizowała wyjazdy na Europejskie Spotkanie Młodych z braćmi z Taize. Należała do diakonii muzycznej duszpasterstwa, aktywnie włączała się w śpiew podczas Mszy Św. akademickiej w niedziele o godz. 18.00 a także podczas rekolekcji czy wyjazdów. Od 2 roku studiów należała do Odnowy w Duchu Świętym "Woda Żywa". Prowadziła śpiew i uwielbienie podczas spotkań odnowy, a także była animatorem grupy dzielenia. Podczas Seminarium Odnowy w Duchu Św. głosiła katechezy i dawała świadectwo. W lipcu 2009 r. reprezentowała duszpasterstwo na Europejskim Spotkaniu Studentów z Duszpasterstw Akademickich z papieżem Benedyktem XVI w Rzymie. Aktywnie uczestniczyła w pieszej Pielgrzymce Akademickiej do Wąwolnicy i w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Studentów na Jasną Górę, a także w rekolekcjach i wyjazdach do Zakopanego, Gródka nad Dunajcem czy Dąbrowicy.

Po studiach wróciła do rodzinnego miasta - Kielc i tu zaczęła pracę w Aptece Rodzinnej. Taniec dalej jej towarzyszył, gdyż swoją pracę w aptece godziła z prowadzeniem zajęć dla dzieci i młodzieży z baletu, tańca współczesnego i jazzowego w Akademii Tańca Dance Fit w Kielcach.

Agnieszka i Tomasz     

Agnieszka wykorzystywała swój talent do tańca również jako formę modlitwy. Tworzyła rozmaite spektakle, pantomimy na Chwałę Bogu. Były one wystawiane z grupą Hic et nunc w Lublinie, ale także w Parafii Chrystusa Króla w Kielcach do której należała. W tym roku powstała Droga Krzyżowa z elementami tańca, której Agnieszka była autorką, reżyserką i choreografką. Pan Bóg obdarzył ją też innymi talentami. Od dziecka towarzyszył jej śpiew. Upiększała swoim głosem niedzielne Msze Święte, a także uroczystości w swojej parafii - i nie tylko. Śpiewała w scholi i chórze parafialnym. Pan Bóg był jej bardzo bliski i nie można o niej powiedzieć, że była przeciętnym chrześcijaninem. W kościele zawsze było jej pełno. W Parafii Chrystusa Króla w Kielcach w młodzieńczych latach należała do Duszpasterstwa Emaus, później wraz z mężem Tomaszem do Kręgu Biblijnego, a w ostatnich latach swoją rodzinę związała ze wspólnotą Domowego Kościoła.

 

                         Rodzinka Dziuba 1

 


 

Pan dał nam poznać Agnieszkę i Tomka na wakacyjnej oazie rodzin I0 w Bańskiej Wyżnej. Odwiedziliśmy tę wspólnotę by przekazać małżonkom treści pogłębiające zagadnienie katechumenatu rodzinnego. Wszyscy z którymi rozmawialiśmy, dzielili się z nami dobrem jakie w tą wspólnotę wnosiła Agnieszka i Tomasz. Do dziś pozostaje nam w pamięci obraz naszego popołudniowego spotkania w górskiej scenerii ciepłego lipcowego dnia, na tarasie domu w Bańskiej. Rozmowy z małżonkami a szczególnie z Agą i Tomkiem. Doświadczyliśmy ich radości z pogłębienia relacji małżeńskiej i dzielenia się owocami kończących się rekolekcji. Wszyscy mogli też usłyszeć ich wzruszające świadectwo podczas powakacyjnego dnia wspólnoty.

 

Dziuby na szlaku

Teraz, z perspektywy minionego czasu widzimy jak wielkim darem dla naszej wspólnoty była choroba Agnieszki. Jej prośby o modlitwę ożywiały i jednoczyły przed Panem naszą wspólnotę. Podczas Mszy Św. pogrzebowej w homilii głoszonej przez ks. Karola - moderatora kręgu w którym Agnieszka i Tomasz formowali się – podzielił się on z nami niektórymi faktami z ostatniego okresu choroby Agnieszki i jej pobytu w szpitalu. Swoje cierpienie nieustannie ofiarowywała w intencji naszej wspólnoty, innych chorych i potrzebujących modlitwy, cały czas nie traciła nadziei. Wymownym tego znakiem była jej rozmowa z nami nieco ponad tydzień przed śmiercią. Gdy nastąpiła niewielka poprawa jej samopoczucia – zadzwoniła do nas i poprosiła abyśmy zapisali ich na ORAR I0. Agnieszka miała wielką nadzieję, ale też mówiła, że trzeba Panu Bogu otwierać drogę przez konkretne decyzje.

Dane nam było za jej przyczyną poznać bliżej wspólnotę parafialną parafii Chrystusa Króla. Wraz z innymi modliliśmy się za Agnieszkę i adorowaliśmy Chrystusa Króla w dniu Jego święta – 26 listopada.

On zaś w swej miłości zabrał ją do siebie rankiem następnego dnia...

Wierzymy głęboko, że jej obecność wśród nas trwa i jest - i będzie wielkim darem dla wspólnoty Domowego Kościoła.

Do zobaczenia w niebie Agnieszko …


 

fot. Album rodzinny             

tekst: Ewelina Ściana – siostra Agnieszki; Beata i Jan Górliccy

 

 

W tym miejscu przekazujemy również serdeczne podziękowania dla całej wspólnoty Domowego Kościoła od męża Agnieszki – Tomasza. Dziękuje on wszystkim którzy brali udział we Mszy Św. i liturgii pogrzebowej oraz wspierali jego rodzinę modlitewnie, duchowo a także materialnie.


Miejmy Agnieszkę w naszej pamięci i módlmy się w Jej intencji. Otoczmy też naszą modlitwą, życzliwością oraz wsparciem Tomka i trójkę ich dzieci.

Msze św. w intencji ŚP. Agnieszki Dziuby

wszystkie  odprawione będą w parafii Chrystusa Króla w Kielcach

 

LP

DATA

GODZINA

DZIEŃ

OD KOGO

1

4 grudnia 2017 r.

17:00

poniedziałek

Od Joanny, Marcina Siemko z dziećmi, Olgierda Konrada, Anny i Janusza i Filipa, Bożeny, Ryszarda Harasimowicz

2

6 grudnia 2017 r.

7:00

środa

Od rodziny Santarskich

3

11 grudnia 2017 r.

17:00

poniedziałek

Od sąsiadów z ul. Szwoleżerów

4

12 grudnia 2017 r.

17:00

wtorek

Od brata ciotecznego Tomka z rodziną i od cioci Jadzi

5

13 grudnia 2017 r.

17:00

środa

Od Kręgu Biblijnego parafii Chrystusa Króla w Kielcach

6

14 grudnia 2017 r.

7:00

czwartek

Od Tomasza Dziurzyńskiego z rodziną

7

19 grudnia 2017 r.

17:00

wtorek

Od Wspólnoty Domowego Kościoła

8

20 grudnia 2017 r.

7:00

środa

Od rodzin Dziubów i Krajewskich z Tarnobrzega

9

21 grudnia 2017 r.

17:00

czwartek

Od Domowego Kościoła z Włoszczowy

10

7 stycznia 2018 r.

10:00

niedziela

Od rodziny Pauksztełło

11

13 stycznia 2018 r.

17:00

sobota

Od Bożeny Słaby

12

21 stycznia 2018 r.

17:00

niedziela

Od rodziny Toporków z Kostomłotów

13

28 stycznia 2018 r.

17:00

niedziela

Od rodzin Lasaków i Odo z Buska Zdroju

14

2 lutego 2018 r.

17:00

piątek

Od rodziny Moskali

15

4 lutego 2018 r.

8:00

niedziela

Od rodzin Karbowników i Szałasów

16

5 lutego 2018 r.

7:00

poniedziałek

Od Domowego Kościoła rejon II

17

6 lutego 2018 r.

17:00

wtorek

Od Domowego Kościoła rejon II

18

11 lutego 2018 r.

17:00

niedziela

Od Magdaleny i Łukasza Tokarz z dziećmi

19

18 lutego 2018 r.

10:00

niedziela

Od kręgu Domowego Kościoła par. Chrystusa Króla

20

19 lutego 2018 r.

17:00

poniedziałek

Od dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników obsługi Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radlinie

21

24 lutego 2018 r.

17:00

sobota

Od wychowawców oddziałów przedszkolnych
i przedszkola w Radlinie

22

25 lutego 2018 r.

17:00

niedziela

Od pracowników zakładu rehabilitacji