par. Jana Chrzciciela – krąg 3. – „Św. Jacka”

 Krąg powstał w roku 2012. Parą pilotującą kręgu byli Jolanta i Marcin Brodzińscy. 

 Większość osób to rdzenni parafianie:)

  Mamy różny staż małżeński. Pierwsze małżeństwo zostało zawarte w 1973 roku, następne 1991, 1993, 1999, 2001. Jak widać staż małżeński mamy różny, a co za tym idzie jesteśmy w różnym wieku,  co nam absolutnie nie przeszkadza tworzyć fajnej wspólnoty, spędzać razem czas, wspólnie się modlić, nawzajem się  ubogacać i czerpać z różnych doświadczeń życiowych. Każdy jest jednakowo ważny i potrzebny. 
 
Ta mała wspólnota przeżyła trudne doświadczenie, którym było  odejścia z kręgu jednego z małżeństw, które stwierdziło, że jednak to nie jest droga dla nich. 
 
 Doświadczyliśmy również odejścia do Domu Ojca śp. Aleksandry Niedzielskiej, która swoim zmaganiem z cierpieniem i powolnym odchodzeniem,  dała piękno świadectwo życia i śmierci. Ten czas, który był nam wspólnie dany, był piękny i wartościowy. Ola jest nadal w naszych myślach i modlitwach.
 
 Przeżyliśmy również przyjęcie do naszego kręgu  małżeństwa, które było w takiej potrzebie. To jednogłośne  otwarcie się kręgu na nowe osoby, który był już z sobą zżyty,  to też ważny krok w życiu wspólnoty. To dowód na to, że nie spotykamy się tylko dla własnej przyjemności, lecz robimy to dla Boga . Zaczynaliśmy budowanie wspólnoty na nowo: przedstawialiśmy się sobie, przyzwyczajaliśmy się do siebie, łączyliśmy nasze wspólne drogi życiowe. I w końcu przyszły owoce. Na nowo mamy wspólnotę i za nią Chwała Bogu!
 
W sumie mamy 12 dzieci. Niektóre już dorosłe i mające własne rodziny. Są jednak też i takie, którym możemy jeszcze  służyć, kształtować, wychowywać i dawać przykład własnym życiem. 
 
Jesteśmy na drodze formacyjnej, na której nawzajem się wspieramy. Nasze indywidualne i małżeńskie relacje z Panem Bogiem, są dla nas wzajemnym wsparciem i zachętą do dalszego wysiłku. 
 
Mamy kręgową „Margaretkę”. Codziennie nawzajem otaczamy się modlitwą według przyjętego schematu. 
 
Zmagamy się jak każde inne małżeństwo z trudami codziennego życia, które zagłusza w nas życie duchowe.  Co miesięczne spotkania dają nam lekki dystans do życia ,siebie samych, mały reset i naprowadzania swojego życia na odpowiedni kierunek –  ku Bogu.
 
Nasz kręg jest mocno zróżnicowany pod względem zawodowym, ale dominuje u nas medycyna:)
 
Dla potrzeb przedstawienia się, tuż przed spotkaniem kręgu, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie, na którym począwszy od lewej są:
 
chrzciciel3a ks. Piotr Grabarz
Katarzyna i Marcin Kowalscy
Anna i Marcin Rogóż
Lidia i Robert Kotwica
Joanna i Sławomir Mazur
Marek Niedzielski (mąż śp. Aleksandry)
 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*