pokójtobiea

Kochani Moderatorzy i Animatorzy. 
Chcemy od 1 listopada do 8 grudnia 2020 r. jako członkowie Ruchu Światło-Życie w całej Polsce podjąć sztafetę modlitewną pod hasłem: ,,Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”. Pragniemy modlić się w intencji obecnej sytuacji w naszym kraju w związku z protestami, jak również w związku z obecną sytuacją pandemiczną. Sztafeta będzie polegała na tym, że każdego dnia inna diecezja podejmuje modlitwę przez 24 godziny. W tym dniu co pół godziny inna osoba modli się modlitwą różańcową w tej intencji.
 
Nasza diecezja podejmie modlitwę dnia: 22 listopada
Zapisy na konkretną godzinę można dokonać przez formularz: 
 
Natomiast w najbliższą sobotę będzie dzień modlitwy i postu moderatorów. 
Chcę w tym dniu sprawować w waszych intencjach Eucharystię i zapewniam was wszystkich o mojej modlitewnej pamięci. Zachęcam też wszystkich innych moderatorów do wspólnej modlitwy w intencjach Ruchu. 
ks. Artur Płaziński
 
 

Przypominamy, iż Referat Ruchu " Światło - Życie" czynny jest od poniedziałku do czwartku w godz.15.30-17.00. W czwratki dyżur ma moderator Ruchu Ks. Artur Płaziński. Jeśli drzwi do budynku Kurii w krórym mieści się referat są zamknięte prosimy dzwonić domofonem pod nr 2 lub dzwoniąc pod nr 608478596

W referacie dostępne są materiały formacyjne naszego Ruchu dla różnych jego gałzęzi (dzieci, młodzież, DK)

26 września zapraszamy na Dzień Wspólnoty RŚŻ do parafii św. Antoniego Padewskiego w Kielcach (oś. Dąbrowa):
- 9:00 Zawiązanie Wspólnoty
- 9:30 Modlitwa
- 10:00 Godzina Świadectw
- 11:00 Konferencja
- 11:45 Namiot Spotkania
- 12:00 Przygotowanie do Eucharystii
- 12:15 Eucharystia
- 13:30 Agape

 

 

 
4 lipca 2020 roku w parafii św. Antoniego w Kielcach przeżywaliśmy Dzień Wspólnoty. 
Spotkaliśmy się, by we wspólnocie Ruchu Światło-Życie naszej diecezji dziękować Bogu za miniony rok formacyjny oraz prosić o błogosławieństwo na kolejny, który się rozpoczyna.
Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od modlitwy, w której wołaliśmy o Ducha Świętego, by w Jego mocy ucieszyć się Bogiem i drugim człowiekiem. Konferencja księdza Artura przybliżyła nam nowy temat pracy rocznej „Dojrzałość w Chrystusie”, którą na różnych etapach życia przeżywamy zupełnie inaczej. 
Namiot spotkania dał perspektywę dojrzałości w  trosce o środowisko jako wyraz odpowiedzialności, którą otrzymujemy stając się wolnymi w Bogu, co przez cały rok na różne sposoby odkrywaliśmy. Spotkanie w grupach było okazją, by podzielić się zachwytem płynącym z piękna stworzenia. 
Szczytem Dnia Wspólnoty była Eucharystia, gdzie zostaliśmy zaproszeni do tego, by pozwolić budować dom naszego życia Bogu i byśmy się nie lękali zamieszkać w Bożym Sercu. Ksiądz Sławek przybliżył i przypomniał sens uczestniczenia w Dniu Wspólnoty oraz w innych formach umacniania wiary, by nie żyć tylko od rekolekcji do rekolekcji. Ale byśmy korzystali z Bożego prowadzenia i umacniania nas w codzienności, troszcząc się o wzrastanie w wierze i dojrzewanie w niej.
Staliśmy się świadkami przyjęcia pilotowanego kręgu do Domowego Kościoła, gdzie małżonkowie żyjąc haryzmatem RŚŻ umacniają swoją więź i razem kroczą do zbawienia. 
Miłym akcentem były życzenia dla księdza Krzysztofa Dziurzyńskiego – Moderatora Diecezjalnego w dniu jego urodzin. 
Ksiądz Moderator również nas zaprosił do pogłębiania relacji z Panem podczas tegorocznych, innych niż zwykle rekolekcji.
A co było ważne dla uczetników Tego Pięknego Dnia we Wspólnocie, zapytaliśmy kilka osób, które podzieliły się swoim świadectwem.:
 
KAMILA
Bardzo ważnym dla mnie momentem Dnia Wspólnoty były spotkania w grupie. Dzięki nim poznałam niesamowite małżeństwa, które dzieliły się, tym jak  odkrywają Boga w świecie. Doszliśmy razem do wniosku, że skoro ten świat jest tak pełen harmonii i piękna, to w Niebie musi być niewyobrażalnie pięknie.
Zaś w Namiocie Spotkania, który był oparty na encyklicie papieża Franciszka " Laudato si" uświadomiłam sobie, że muszę bardziej dbać o świat powierzony mi od Boga, dlatego też postanowiłam zmienić pewne swoje przyzwyczajenia.
W konferencji na temat tematu roku- Dojrzałość w Chrystusie- zapadły mi w pamięć słowa, że aby być dobrym nauczycielem, trzeba być ciągle uczniem. Czyli żebym mogła być dobrym animatorem, muszę ciągle, z wytrwałością, wiernością trwać przy Chrystusie i pogłębiać z Nim relację. 
Szczytem Dnia Wspólnoty była dla mnie Eucharystia, w której dziękowałam za miniony rok formacyjny, prosząc również o Łaskę Bożą na nowy rok. Z homilii mowa o akumulatorze, który trzeba często ładować, żeby móc jechać, a następnie takim modelu samochodu, który zachwyca innych i wzbudza podziw i chęć naśladowania  była dla mnie przypomnieniem tego, dla kogo ja żyję i komu pragnę służyć- Jedynemu i Prawdziwemu Bogu Wszechmogącemu.
A przedłużeniem Eucharystii była wyjątkowa Agapa, na której rzeczywiście doświadczyłam wspólnego dzielenia się miłością i radością z innymi osobami, których dawno nie widziałam, a których mi bardzo brakowało.
 
 
PAULINA I GRZEGORZ 
Dzień Wspólnoty przyniósł nam wiele radości. Po pierwsze - wspólna modlitwa z młodzieżą, dziećmi i innymi małżeństwami ożywiła w nas ducha wspólnoty i poczucie przynależności. Tym bardziej, że mogliśmy uczestniczyć w niej całą rodziną. Po drugie - rozważany temat przypomniał nam o tym, jak ważna jest motywacja, z jaką podejmujemy nasze codzienne, nawet najmniejsze zadania. I o tym, że dojrzałość nie jest jakimś szczególnym punktem, który się osiąga, jak np. konkretny wiek. Jest procesem, staje się, i ta duchowa nie musi iść w parze z tą fizyczną. Nasza dojrzałość chrześcijańska buduje się tylko w bliskiej relacji z Jezusem. W homilii Ks. Sławek przypomniał nam również, że przysłowiowe "ładowanie akumulatorów" nie może się dokonywać tylko na rekolekcjach, ale stale, codziennie, w każdych warunkach. Jeśli nie ma codziennej modlitwy czy spotkania ze Bożym Słowem, to nie ma się co dziwić, że nie mamy sił na jakiekolwiek działanie. Po trzecie - nowy krąg, któremu dane nam było towarzyszyć na etapie pilotowania w odkrywaniu drogi formacji w Ruchu, został przyjęty w szeregi Domowego Kościoła. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu, za ogrom darów, jakimi nas w tym czasie obdarzył przez tę posługę, za każdego z małżonków, za ich otwarte serca i miłość do Jezusa, za ich świadectwo małżeńskiego i rodzinnego życia w bliskości z Panem. Niech Pan będzie uwielbiony w darze wspólnoty!
 
SZYMON
Na dniu  wspólnoty zrozumiałem że Bóg daje nam Ziemie aby dawała nam życie, jednak nie dbamy o nią przez co powoli umiera. Zrozumiałem jak wielki jest Pan Bóg skoro stworzył rzeczy tak niesamowite. Jeśliby zebrać wszystkie Jego dzieła On i tak będzie Najwspanialszy.
 
"Więcej zdjęć w zakładce FOTO "
 

Zmarła mama 

ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego

                   Moderatora RŚŻ
 

Dnia 10 marca 2020 r. w wieku 67 lat zmarła
Ś†p. JANINA DZIURZYŃSKA
mama ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego
- proboszcza parafii w Koszycach.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem
Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego
zostanie odprawiona
w sobotę, 14 marca 2020 r. o godz. 13.30
w kościele parafialnym w Nowinach.

Wszechmogący Boże, pokornie Cię błagamy, † okaż miłosierdzie Twojej służebnicy Janinie, którą na tym świecie zaliczyłeś do Twojego ludu, * i przyjmij ją do grona Twoich Świętych w królestwie pokoju i światła. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wieczny Odpoczynek racz Jej dać Panie...

Prawda was wyzwoli" J 8, 32

Co to znaczy
Kim jestem? 🤔
Jak patrzy na mnie Jezus? 😇

Na te i wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas najbliższego Wielkopostnego Dnia Wspólnoty.
Zapraszamy 7 marca 2020 roku do parafii katedralnej w Kielcach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

9. 45 - Zawiązanie wspólnoty oraz modlitwa na rozpoczęcie
10. 15 - Konferencja
11.00 - Spotkania w grupach
12.00 - Namiot spotkania
12.30 - Przygotowanie liturgiczne
12.45 - Eucharystia
13.45 - Agape

Zapraszamy  Czekamy właśnie na Ciebie😀

ECCLESIA MATER– MATER ECCLESIAE

3 stopień w Rzymie 7.08-21.08.2020r   -

moderator: ks.Józef Majchrzyk

zaproszenie kierowane jest dla młodzieży / po 18 roku życia w dniu wyjazdu / i par z Domowego Kościoła lub oazy dorosłych.

Warunek konieczny, to przeżyty  1 i 2 st OR formacji podstawowej. 

Planowana cena od osoby 2000zł +\- 10% ( w zależności od kursu Euro ) 

Zapisy przyjmuje:  Aneta 608-525-786 

Rekolekcje ewanglizayjne w ferie odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dębnie w następujących turnusach:

UWAGA ZMIANA MIEJSCA ODJAZDU NA REKOLEKCJE !!!

I TURNUS - dla klas IV i V w dniach 24-27.01.2020. Wyjazd o godz. 17.00 z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 180 zł

II TURNUS - dla klas od VI klasy dla wszystkich osób które nie były jeszcze u Sakramentu Bierzmowania  w dniach 27.01-02.02.2020. Wyjazd o 15.00 z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach. Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 280 zł. BRAK WOLNYCH MIEJSC

III TURNUS - dla osób po Sakramencie Bierzmowania 02-08.02.2020. Wyjazd z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach o godz. 15.00.  Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 280 zł

Kartę uczestnictwa w oazie ewangelizacyjnej (ferie)  można pobrać ze strony w dziale Rekolekcje- Karty uczestnictwa. Zgłoszenia z kartą i zaliczką 100 zł do referatu Ruchu "Światło - Życie" w Kurii Diecezjalnej ul. Jana Pawła II 3 tel. 608478596.

Uczestnicy na wszystkie turnusy zabierają śpiwór, prześcieradło i jasiek.

Zapraszam na spotkanie diakonii liturgiczno-muzycznej w niedziele 10.11 o g. 17.30 w salkach katedralnych. Wczesniej mozna uczestniczyc w Mszy o g. 16.00 w Katedrze, a potem kawa/herbata w oczekiwaniu na innych.
 
Patryk Celebanski - swiecki odpowiedzialny za diakonie lit. - muz.