Rekolekcje ewanglizayjne w ferie odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dębnie w następujących turnusach:

UWAGA ZMIANA MIEJSCA ODJAZDU NA REKOLEKCJE !!!

I TURNUS - dla klas IV i V w dniach 24-27.01.2020. Wyjazd o godz. 17.00 z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 180 zł

II TURNUS - dla klas od VI klasy dla wszystkich osób które nie były jeszcze u Sakramentu Bierzmowania  w dniach 27.01-02.02.2020. Wyjazd o 15.00 z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach. Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 280 zł. BRAK WOLNYCH MIEJSC

III TURNUS - dla osób po Sakramencie Bierzmowania 02-08.02.2020. Wyjazd z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach o godz. 15.00.  Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 280 zł

Kartę uczestnictwa w oazie ewangelizacyjnej (ferie)  można pobrać ze strony w dziale Rekolekcje- Karty uczestnictwa. Zgłoszenia z kartą i zaliczką 100 zł do referatu Ruchu "Światło - Życie" w Kurii Diecezjalnej ul. Jana Pawła II 3 tel. 608478596.

Uczestnicy na wszystkie turnusy zabierają śpiwór, prześcieradło i jasiek.

Zapraszam na spotkanie diakonii liturgiczno-muzycznej w niedziele 10.11 o g. 17.30 w salkach katedralnych. Wczesniej mozna uczestniczyc w Mszy o g. 16.00 w Katedrze, a potem kawa/herbata w oczekiwaniu na innych.
 
Patryk Celebanski - swiecki odpowiedzialny za diakonie lit. - muz.

Jesienna Oaza Modlitwy odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2019 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dębnie. (przyjazd wieczorem w piątek wyjazd w niedzielę po obiedzie). Zapisy w referacie oazowym w Kurii Diecezjalnej czynny wt-cz. w godz. 15-17 tel. 608478596. Koszt 90 zł (dojazd własny)

 

Alleluja!
Zapraszam na spotkanie diakonii liturgiczno-muzycznej w niedzielę 13.10 o godz. 17.30 w salkach katedralnych. Wcześniej można uczestniczyć w Mszy oodz. 16.00 w Katedrze, a potem kawa/herbata w oczekiwaniu na innych.
Serdecznie zapraszam, 
Patryk Celebanski - świecki odpowiedzialny za diakonię, 
Blogoslawionego tygodnia +

Miesiąc misyjny

  1. Ruch w Kenii i Tanzanii

Już od pięciu lat w Kenii, a od trzech lat w Tanzanii, odbywają się rekolekcje oazowe. W tym roku odbyło się: kilka serii pięciodniowych rekolekcji ewangelizacyjnych, piętnastodniowe rekolekcje ONŻ I i III stopnia oraz piętnastodniowa oaza oparta na Krokach ku dojrzałości chrześcijańskiej. Możemy być dumni z wielkiego zaangażowania i ofiarności ludzi naszego Ruchu uczestniczących w tym dziele.

  1. Perspektywy rozwoju Ruchu w Kenii i Tanzanii

W Afryce istnieje ogromne zapotrzebowanie na formację zarówno świeckich, jak też kapłanów. Zostały nawiązane systematyczne kontakty z misjonarzami (także z Polski) obeznanymi z miejscową kulturą i sytuacją Kościoła na tamtych terenach. Mamy aprobatę miejscowych biskupów, nuncjusza apostolskiego w Tanzanii, a także licznych misjonarzy. Istnieją wielkie perspektywy dla rozwoju oaz rekolekcyjnych oraz formacji miejscowych kapłanów i świeckich. Mamy już pierwszych moderatorów i animatorów z Afryki. Uwierzytelnienie Ruchu powinno też dokonywać się poprzez stałą pomoc charytatywną: od lat prowadzona jest akcja duchowej adopcji (polega na finansowaniu pobytu i nauki w szkołach uczniom z Kenii) oraz projekt „Różaniec” (pozyskiwanie środków dla ubogich rodzin poprzez sprzedawanie w Polsce różańców wykonanych przez kobiety z najbardziej biednych rejonów Kenii).

  1. Miesiąc misyjny w naszym Ruchu

Począwszy od 1 X co kilka dni na stronie oaza.pl będą się pojawiały zdjęcia i filmiki z rekolekcji oazowych w Afryce, jak też pokazujące codzienne życie mieszkańców Kenii i Tanzanii. Mam ogromną prośbę do wszystkich ludzi Ruchu o rozpowszechnianie ich w dostępnych nam mediach elektronicznych i komunikatorach takich jak: strony diecezjalne, konta na Facebooku, WhatsApp, Messenger, smsy, itp. Do filmików dołączony będzie numer konta bankowego, gdyż Afrykańczycy nie są w stanie opłacić sobie kosztów materiałów formacyjnych, a nawet jedzenia, noclegów czy mieszkania w trakcie trwania oazy. Zbiórka pieniędzy jest konieczna zarówno dla organizacji rekolekcji, jak też na powołanie i finansowanie stałego sekretariatu misyjnego w Afryce i w Polsce, a także na sfinansowanie projektów charytatywnych.

  1. Powołanie i rozwój diecezjalnych diakonii misyjnych zwłaszcza tam, gdzie jeszcze nie istnieją

Chcemy prowadzić w Polsce przygotowanie misyjne dla kapłanów i animatorów, którzy pragną zaangażować się w rozwój Ruchu w Afryce.

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza na REKOLEKCJE o SILE MODLITWY
 
Termin: 29.11 do 01.12 2019 (od piątku 18.00 do niedzieli 16.00)
Miejsce: Bocheniec koło Chęcin
Zgłoszenia przyjmuje Iwona tel: 604 264 305
plakat rekolekcjeA3
Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza!
Specjalna projekcja filmu "Przypływ wiary" w kinie Moskwa w Kielcach dnia 13 października 2019 roku o godzinie 18:00 (wersja z napisami).
Bilety w cenie 12 zł/os dostępne w kasie kina do wyczerpania miejsc.
Podczas seansu w sąsiedniej sali kinowej będzie wyświetlana bajka dla dzieci "Wyprawa Magellana" - cena biletu 11 zł/os w kasie kina.
plakat A3 neta

W dniu 14 września w parafii Św. Antoniego z Padwy  (w nowym kościele!) będzie miał miejsce dzień wspólnoty Ruchu Światło - Życie naszej diecezji.

Plan spotkania:

9.00 - zawiązanie wspólnoty

9.30 - modlitwa

10.00 - godzina spotkania (prezentacja oaz - znak i piosenka)

11.00 - godzina świadectw

12.00 - Eucharystia

13.00 - Agapa

Samochody można zaparkować tuż przy kościele (nie tak jak ostatnio - przy kaplicy).

Wyjaz na Oazę Dzieci Bożych do Podola Górowej odbędzie się 3 lipca o godz.11.00 z parkingu z pod stadionu Korony przy ul Ściegiennego. Proszę o pojawienie się min. na 15 minut przed planowanym wyjazdem.

Przystanek o 12.15 w Sopnicy na stacji Slovnaft dla dzieci ze Stopnicy i okolic

Powrót w to samo miejsce 14 lipca ok godz 14.00

Wyjazd na Oazę Nowej Drogi II stopnia do Podola Górowej odbędzie się 16 lipca o godz.11.00 z parkingu z pod stadionu Korony przy ul Ściegiennego. Proszę o pojawienie się min. na 15 minut przed planowanym wyjazdem.

Przystanek dla osób z Imielna Stacja BP przed Buskiem - Zdrój godz.  Zbiórka i wyjazd 11.40

 Powrót w to samo miejsce 1 sierpnia ok godz 14.00

Wyjazd na Oazę NOwego Życia I i II stopnia do Mszany Dolnej odbędzie się o godz. 11.30 z parkingu z pod stadionu Korony przy ul Ściegiennego. Proszę o pojawienie się min. na 15 minut przed planowanym wyjazdem.

Powrót w to samo miejsce 1 sierpnia ok godz 14.00