Odszedł do Pana nasz drogi oazowicz pan Jan Nowakowski (pan Al). Czy jest jakiś starszy oazowicz, który nie był z nim na oazie? Panie Janku zostaniesz zawsze w naszej pamięci.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, okulary i w budynku

Diakonia Ewangelizacji zaprasza chętnych do włączenia się w dzieło ewangelizacji na spotkania formacyjne w każdy drugi poniedziałek miesiąca g. 17.30 salki przy parafii św Stanisława. Młodzież po II stopniu rekolekcji. Dorośli po I stopniu.
 

             Dnia 17 marca 2019 r. w  wieku 83 lat

                                      zmarł

                             ŚP. STEFAN ZIĘĆ

tata ks. Wojciecha Zięcia - proboszcza w Kuczkowie i wieloletniego moderatora Ruchu "Światło - Życie" naszej diecezji.

Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zostanie odprawiona w środę 20 marca br. o godzinie 12.00 w kościele parafialnym w Rodakach (diec. sosnowiecka).

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie....

Pełny wybór aktualnych rekolekcji i ich terminów w zakładce

"TERMINY rekolekcji".

Rejonowy Dzień Wspólnoty odbędzie się 16.03.2019 roku w parafii p.w. św. Jadwigi Królowej. Początek godz. 9.00 Szczegółowy plan Dnia Wspólnoty wkrótce.

Plan Dnia Wspólnoty:
9.30 - zawiązanie wspólnoty + modlitwa
10.00 - konferencja
10.30 - Namiot Spotkania
11.00 - spotkanie w grupie
11.45 - przygotowanie liturgiczne
12.00 - EUCHARYSTIA
Agape

Wielki Post dla grup po 2* ONŻ jest szczególnie ważny, ponieważ przez czas 40 dni przygotowują się do przeżycia Triduum Paschalnego w formie rekolekcji i odnowienia przymierza chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej. Dlatego chcemy modlić się za te osoby szczególnie podczas Eucharystii, gdzie będzie miał miejsce obrzęd wybrania i wpisania imienia tych, którzy pragną zanurzyć się w śmierci i Zmartwychwstaniu Chrystusa.

Zapraszamy serdecznie, by razem nabrać nowej siły, by jeszcze mocnej być świadkami Jezusa w codzienności

 Diakonia Modlitwy zaprasza na Miesięczną Oazę Modlitwy w czwartek 21 lutego 2019 r. o godz. 18:00 w kaplicy Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kielcach przy ul. św. Stanisława Kostki 17.
 
W planie Eucharystia, konferencja i spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem.
 
Kolejne Miesięczne Oazy Modlitwy odbędą się w czwartek 21 marca, 25 kwietnia i 23 maja.
MOMb

OBOWIĄZUJĄCE GODZINY DYŻURÓW

WTOREK 15-17

ŚRODA 15-17

CZWARTEK 14-17 (MODERATOR 14-16)

Opłatkowy Dzień Wspólnoty

Dnia 12 stycznia (sobota) o godzinie 14.00 w parafii św. Józefa w Kielcach odbędzie się Opłatkowy Dzień Wspólnoty. Zapraszamy na to spotkanie – by razem ucieszyć się z narodzenia Chrystusa. Niech ten czas będzie okazją do spojrzenia na młodość w Kościele z perspektywy wcielenia Syna Bożego.

Plan Dnia Wspólnoty
14.00 – Modlitwa na rozpoczęcie
14.15 – konferencja
14.45 – Namiot Spotkania
15.00 – Dzielenie w małych grupach
15.40 – przygotowanie liturgiczne
16.00 – EUCHARYSTIA
Dzielenie się opłatkiem, życzenia i kolędowanie.

Zapraszamy

Godzina Łaski
8 grudnia od 12.00 do 13.00

      Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała:

 "Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata.

  •     Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
  •     Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską  Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
  •     Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
  •     Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
  •     Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski.
  •     Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu".

 Jak odprawić Godzinę Łaski?

     To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

     Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

     "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

     Skup się na modlitwie i zapytaj siebie: "Co obiecuje mi Matka Najświętsza?". Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".

     Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

     "Serca zatwardziałe i zimne jak ten marmur zostaną dotknięte Bożą łaską i staną się wiernymi czcicielami naszego Pana, i będą Go szczerze miłować (...)".

     Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych.

     "Przez to nabożeństwo uzyskacie wiele łask duchowych i cielesnych".

     Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

     "Nasz Pan, mój Boski Syn, Jezus, ześle swe przeobfite Miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą stale modlić się za swych grzesznych braci (...)".

     Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

     "Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę".

     A teraz podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

     W tym momencie możesz zacząć rozmawiać z Maryją modlitwami, które są najbliższe twemu sercu. Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...). Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo). To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.

8 grudnia - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Zapraszamy 8 grudnia na godz.12.00 do Ośrodka w Dębnie na Eucharystię Odpustową, podczas której będziemy modlić się za naszą wspólnotę diecezjalną. Pragniemy w święto patronalne Ruchu Światło - Życie zawierzać przez wstawiennictwo Niepokalanej Jutrzenki Wolności moderatorów, animatorów i wszystkich podejmujących formację w charyzmacie Światło - Życie.

Wspólne świętowanie to również obiad - dlatego prosimy zgłaszać swoje przybycie do Sławka Cedro tel. 608 478 596 do 5 grudnia.

7 - 8 grudnia to również kolejne spotkanie z cyklu Szkoły Animatora dla osób po 3* ONŻ.