Zmarła mama 

ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego

                   Moderatora RŚŻ
 

Dnia 10 marca 2020 r. w wieku 67 lat zmarła
Ś†p. JANINA DZIURZYŃSKA
mama ks. Krzysztofa Dziurzyńskiego
- proboszcza parafii w Koszycach.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem
Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego
zostanie odprawiona
w sobotę, 14 marca 2020 r. o godz. 13.30
w kościele parafialnym w Nowinach.

Wszechmogący Boże, pokornie Cię błagamy, † okaż miłosierdzie Twojej służebnicy Janinie, którą na tym świecie zaliczyłeś do Twojego ludu, * i przyjmij ją do grona Twoich Świętych w królestwie pokoju i światła. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wieczny Odpoczynek racz Jej dać Panie...

Prawda was wyzwoli" J 8, 32

Co to znaczy
Kim jestem? 🤔
Jak patrzy na mnie Jezus? 😇

Na te i wiele innych pytań będziemy szukać odpowiedzi podczas najbliższego Wielkopostnego Dnia Wspólnoty.
Zapraszamy 7 marca 2020 roku do parafii katedralnej w Kielcach Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

9. 45 - Zawiązanie wspólnoty oraz modlitwa na rozpoczęcie
10. 15 - Konferencja
11.00 - Spotkania w grupach
12.00 - Namiot spotkania
12.30 - Przygotowanie liturgiczne
12.45 - Eucharystia
13.45 - Agape

Zapraszamy  Czekamy właśnie na Ciebie😀

ECCLESIA MATER– MATER ECCLESIAE

3 stopień w Rzymie 7.08-21.08.2020r   -

moderator: ks.Józef Majchrzyk

zaproszenie kierowane jest dla młodzieży / po 18 roku życia w dniu wyjazdu / i par z Domowego Kościoła lub oazy dorosłych.

Warunek konieczny, to przeżyty  1 i 2 st OR formacji podstawowej. 

Planowana cena od osoby 2000zł +\- 10% ( w zależności od kursu Euro ) 

Zapisy przyjmuje:  Aneta 608-525-786 

Rekolekcje ewanglizayjne w ferie odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dębnie w następujących turnusach:

UWAGA ZMIANA MIEJSCA ODJAZDU NA REKOLEKCJE !!!

I TURNUS - dla klas IV i V w dniach 24-27.01.2020. Wyjazd o godz. 17.00 z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 180 zł

II TURNUS - dla klas od VI klasy dla wszystkich osób które nie były jeszcze u Sakramentu Bierzmowania  w dniach 27.01-02.02.2020. Wyjazd o 15.00 z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach. Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 280 zł. BRAK WOLNYCH MIEJSC

III TURNUS - dla osób po Sakramencie Bierzmowania 02-08.02.2020. Wyjazd z parkingu przy stadionie Korona w Kielcach o godz. 15.00.  Powrót o godz. 14.45 w to samo miejsce. Koszt 280 zł

Kartę uczestnictwa w oazie ewangelizacyjnej (ferie)  można pobrać ze strony w dziale Rekolekcje- Karty uczestnictwa. Zgłoszenia z kartą i zaliczką 100 zł do referatu Ruchu "Światło - Życie" w Kurii Diecezjalnej ul. Jana Pawła II 3 tel. 608478596.

Uczestnicy na wszystkie turnusy zabierają śpiwór, prześcieradło i jasiek.

Zapraszam na spotkanie diakonii liturgiczno-muzycznej w niedziele 10.11 o g. 17.30 w salkach katedralnych. Wczesniej mozna uczestniczyc w Mszy o g. 16.00 w Katedrze, a potem kawa/herbata w oczekiwaniu na innych.
 
Patryk Celebanski - swiecki odpowiedzialny za diakonie lit. - muz.

Jesienna Oaza Modlitwy odbędzie się w dniach 8-10 listopada 2019 w Ośrodku Rekolekcyjnym w Dębnie. (przyjazd wieczorem w piątek wyjazd w niedzielę po obiedzie). Zapisy w referacie oazowym w Kurii Diecezjalnej czynny wt-cz. w godz. 15-17 tel. 608478596. Koszt 90 zł (dojazd własny)

 

Alleluja!
Zapraszam na spotkanie diakonii liturgiczno-muzycznej w niedzielę 13.10 o godz. 17.30 w salkach katedralnych. Wcześniej można uczestniczyć w Mszy oodz. 16.00 w Katedrze, a potem kawa/herbata w oczekiwaniu na innych.
Serdecznie zapraszam, 
Patryk Celebanski - świecki odpowiedzialny za diakonię, 
Blogoslawionego tygodnia +

Miesiąc misyjny

  1. Ruch w Kenii i Tanzanii

Już od pięciu lat w Kenii, a od trzech lat w Tanzanii, odbywają się rekolekcje oazowe. W tym roku odbyło się: kilka serii pięciodniowych rekolekcji ewangelizacyjnych, piętnastodniowe rekolekcje ONŻ I i III stopnia oraz piętnastodniowa oaza oparta na Krokach ku dojrzałości chrześcijańskiej. Możemy być dumni z wielkiego zaangażowania i ofiarności ludzi naszego Ruchu uczestniczących w tym dziele.

  1. Perspektywy rozwoju Ruchu w Kenii i Tanzanii

W Afryce istnieje ogromne zapotrzebowanie na formację zarówno świeckich, jak też kapłanów. Zostały nawiązane systematyczne kontakty z misjonarzami (także z Polski) obeznanymi z miejscową kulturą i sytuacją Kościoła na tamtych terenach. Mamy aprobatę miejscowych biskupów, nuncjusza apostolskiego w Tanzanii, a także licznych misjonarzy. Istnieją wielkie perspektywy dla rozwoju oaz rekolekcyjnych oraz formacji miejscowych kapłanów i świeckich. Mamy już pierwszych moderatorów i animatorów z Afryki. Uwierzytelnienie Ruchu powinno też dokonywać się poprzez stałą pomoc charytatywną: od lat prowadzona jest akcja duchowej adopcji (polega na finansowaniu pobytu i nauki w szkołach uczniom z Kenii) oraz projekt „Różaniec” (pozyskiwanie środków dla ubogich rodzin poprzez sprzedawanie w Polsce różańców wykonanych przez kobiety z najbardziej biednych rejonów Kenii).

  1. Miesiąc misyjny w naszym Ruchu

Począwszy od 1 X co kilka dni na stronie oaza.pl będą się pojawiały zdjęcia i filmiki z rekolekcji oazowych w Afryce, jak też pokazujące codzienne życie mieszkańców Kenii i Tanzanii. Mam ogromną prośbę do wszystkich ludzi Ruchu o rozpowszechnianie ich w dostępnych nam mediach elektronicznych i komunikatorach takich jak: strony diecezjalne, konta na Facebooku, WhatsApp, Messenger, smsy, itp. Do filmików dołączony będzie numer konta bankowego, gdyż Afrykańczycy nie są w stanie opłacić sobie kosztów materiałów formacyjnych, a nawet jedzenia, noclegów czy mieszkania w trakcie trwania oazy. Zbiórka pieniędzy jest konieczna zarówno dla organizacji rekolekcji, jak też na powołanie i finansowanie stałego sekretariatu misyjnego w Afryce i w Polsce, a także na sfinansowanie projektów charytatywnych.

  1. Powołanie i rozwój diecezjalnych diakonii misyjnych zwłaszcza tam, gdzie jeszcze nie istnieją

Chcemy prowadzić w Polsce przygotowanie misyjne dla kapłanów i animatorów, którzy pragną zaangażować się w rozwój Ruchu w Afryce.

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Diecezji Kieleckiej zaprasza na REKOLEKCJE o SILE MODLITWY
 
Termin: 29.11 do 01.12 2019 (od piątku 18.00 do niedzieli 16.00)
Miejsce: Bocheniec koło Chęcin
Zgłoszenia przyjmuje Iwona tel: 604 264 305
plakat rekolekcjeA3