Zdjęcia ze spotkania opłatkowego na stronie DK.

LINK

Dopełnieniem Opłatkowego Dnia Wspólnoty było spotkanie diakonii formacji diakonii. Pochyliliśmy się nad Ewangelią Niedzieli Chrztu Pańskiego. Nasze rozważania biegły w kierunku relacji Chrystusa z Ojcem – a co za tym idzie, ku naszej relacji z Nim. Dlatego potrzeba naszej odpowiedzi na uprzedzającą miłość Boga do nas.

" Czas znów się zatrzymał"

            W dniach 1-3 grudnia w Kaczynie odbyły się kolejne Rekolekcje Ewangelizacyjne, które poprowadziła diakonia ewangelizacji wraz z diakonią modlitwy Ruchu Światło - Życie, pod przewodnictwem ks. Józefa Majchrzyka.

            Zauważyć należy, że tak jak w poprzednim roku, tak i w tym roku w rekolekcjach brała udział grupa rodziców z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej.

            Reasumując wszystkich osób będących na rekolekcjach w dniach od 1-3 grudnia, było 160, w tym 28 małżeństw, 55 dzieci.

Z Bogiem!

Grzegorz Stawski

(odpowiedzialny Diakoni Ewangelizacji Ruchu Światło - Życie, diecezji kieleckiej).

Kochani, Bóg jest Wielki!!!

Pokaz filmu "Sprawa Chrystusa" okazał się sporym zaskoczeniem dla naszej Diakoni Ewangelizacji.

Widać to było już na zewnątrz i w środku budynku kina Moskwa. Mnóstwo ludzi.

Kolejka po bilety"jak za Gierka", że aż seans musieliśmy zacząć 10 minut później (jak na premierę przystało).

Odczuć można było niesamowita atmosferę wyczekiwania, serdeczności, ten kto był wie o co chodzi.

Film nie zawiódł!!! Dobrze zrealizowany, dobra fabuła, fenomenalna gra aktorska, itd.

Największym jednak walorem filmu jest to, że ukazuje pewną prawdę, którą i my możemy doświadczyć (a może już doświadczamy!).

Film opowiada o pewnej rzeczywistości, która może się zdarzyć , jeśli w nasze życie pozwolimy wejść Jezusowi. On, czeka na nasze zaproszenie, mimo naszego "szamotania się" z Nim.

„Niespokojne jest serce ludzkie, dopóki nie spocznie w Bogu” mawiał św. Augustyn.

Dziękujemy wszystkim, za dobre słowo i modlitwę.

A propos modlitwy....Prosimy o modlitwę w intencji przygotowań do Rekolekcji Ewangelizacyjnych, w których właśnie uczestniczy Diakonia Ewangelizacji, oraz za same rekolekcje, które odbędą się w terminie 1-3 grudzień 2017r.
Dodatkowo prosimy o modlitwę za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, o cud uzdrowienia z ciężkiej choroby Agnieszki z Domowego Kościoła diecezji kieleckiej.

Z Bogiem!

Grzegorz Stawski

(odpowiedzialny Diakoni Ewangelizacji Ruchu Światło - Życie, diecezji kieleckiej).

8 grudnia to patronalne święto Ruchu Światło-Życie, dlatego zapraszamy na uroczystą Eucharystię 10 grudnia (niedziela) na godz. 16.00 do Dębna do kaplicy pod wezwaniem Niepokalanej Jutrzenki Wolności. Przybądźmy wcześniej – żeby budować wspólnotę. Zakończymy wspólną kolacją.

W sobotę 9 grudnia zapraszamy do Bazyliki Katedralnej w Kielcach na święcenia biskupie ks. Prałata Andrzeja Kalety na godz. 10.00. Po tej Eucharystii w Dębnie rozpocznie się kolejna sesja Introdukcji, którą zakończy msza odpustowa.
Zgłoszenia na Introdukcję oraz odpust do 7 grudnia
Anna Mazur: tel. 782 833 996, adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodek w Kielcach Fundacji "Światło - Życie" dziękuje wszystkim za pomoc w organizacji i promocji koncertu Betlejem w Kielcach. Była to dla nas wszystkich niesamowita uczta duchowa i świętowanie przyjącia Naszego Pana Jezusa Chrystusa na   świat.

 

 

 

 

Dnia 5.10.2016r miało miejsce spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności. Zgromadzili się odpowiedzialni za diakonię: modlitwy, muzyczno – liturgiczną, formacji diakonii, ewangelizacji, wyzwolenia, gospodarczą, życia, para diecezjalna Domowego Kościoła oraz Moderatorzy – ks. Marcin Gałczyński – nowo mianowany przez księdza biskupa na moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie oraz ks. Sławomir Sarek ustępujący po wieloletnim pełnieniu tej funkcji.

Ksiądz Sławomir przypomniał, że Ruch Światło-Życie służy zbawieniu – osobistemu spotkaniu z Bogiem, dzięki któremu możemy tworzyć z Nim relację i ją podtrzymywać. Bardzo mocno podkreślił co jest warunkiem budowania jedności najpierw w nas samych, a potem z innymi: codzienne stawanie w świetle Słowa Bożego i trwaniu we wspólnocie Kościoła umacniając się sakramentami.

Ważne miejsce w poruszanych tematach zajęła sprawa wspólnot parafialnych. Ich budowanie ma pozwolić wszystkim członkom Ruchu doświadczyć katechumenatu. Zadaniem wszystkich odpowiedzialnych naszej wspólnoty jest uświadomienie sobie misji jaką każdy z nas ma do wypełnienia w swojej parafii. Byśmy coraz wyraźniej pełnili zadanie jakie wyznaczył nam ks. Franciszek Blachnicki – by nasze parafie zaczęły żyć.

Zostały ustalone następujące terminy najbliższych spotkań Ruchu Światło-Życie naszej diecezji:

18 X – Miesięczna Oaza Modlitwy (kaplica kurii diecezjalnej)

28-30 X – Dębno – Jesienna Oaza Modlitwy

12 XI – Dzień Wspólnoty z włączeniem do deuterokatechumenatu dla osób po I* ONŻ

10 XII – Odpust w kaplicy w Dębnie + Dzień Wspólnoty Animatorów